СОТРУДНИЧЕСТВО С ЭСТОНСКИМИ ХУДОЖНИКАМИ

Год в рисунках. Так же, как масло в бутылке, ежегодно меняется и рисунок на наших этикетках. В ближайшие годы мы планируем сотрудничать с рядом известных художников, однако рисунки для самых первых бутылок были созданы в семейном кругу. Благодаря такому обновлению этикеток каждый год будет неповторимым, а еще упростится выбор рождественских подарков для тех, у кого возникнут с этим трудности.

2021 AILI VINT
Võimsad ja realistlikud meremaalid, kus meri taljesel voogab omas rütmis, kütkestab iga vaataja oma lainetesse. Mitmete preemiatega auhinnatud maalikunstnik ja graafik Aili Vint on oma juubeliaastal meie viienda hooaja õlipudeli etiketil. Tema maal "Läbipaistev meri" mõjub justkui lainetav oliiviõli. Aili viis maalida merd kui elusat, kohati kapriiset ja hüpnotiseerivat hinge on justkui jutustaks ta oliiviõli maitsest, mis vallandub puhta maitsetetormina ja muutub kauapüsivaks naudinguks.

2020 ENN PÕLDROOS
“Enn Põldroos ja Eesti maalikunst on muutunud peaaegu et sünonüümideks." on kirjutanud kunsti teadlane Harry Liivrand. See on tõeline au, et 2020 aastakäigu etiketti kaunistab Enn Põldroosi digimaal „Nii palju valgust“, mis sai kohandatud veidi meie õlipudeli jaoks. Kunstnikule omane teatraalsus, meisterlikult visandatud käed ja jalad, mis paiskuvad välja julgetest värvipundardest kontrastina valgel taustal annab sellele aastakäigule täiesti uudse välimuse. Ning oliivioks, mis sai teosele lisatud, et muuta maal veelgi meielikumaks.2019 MARJE TASKA
Marje Taska on tunnustatud eesti ja rootsi kunstnik. Ta on viljelenud graafikat, maali, installatsiooni, nahakunsti ja performance`i. Tema 2019 aasta näituse ”Musta augu kuma” on elu tugevusest ja kosmoloogilisest hüpoteetilisest teooriast. Põhitöö kujunduselt võib aga leida tuttavaid tegelasi, keda kohtab ka Casa Fontestate oliivisalust, nagu sisalikud ja faasanid. Meie uut aastakäiku ehibki Marje uusima näituse graafika.


2018 VERONICA PUHK
Идея рисунка 2018 года родилась на лекциях Вероники в Эстонской художественной академии. По ее задумке, свет играет в кронах оливковых деревьев на фоне неба, делая листву более контрастной и смешивая ее тона с тонами неба. Подобный абстрактный взгляд на оливковые деревья очень освежает изображение.2017 ADELE TASKA
Первую этикетку 2017 года нарисовала хозяйская дочь Адель Таска, которую вдохновили виды в окрестностях Casa Fontestate. Золотые краски осени, серебристо-зеленоватые ветви оливкового дерева, человек, везущий оливки на тракторе, под зорким оком фазанов, и вечерний свет луны передают те приятные эмоции, которые мы испытываем в конце дня, в течение которого ухаживали за нашими оливковыми рощами.